65-lecie Politechniki Łódzkiej w Manufakturze

25 września 2010 Kategoria: Akademicke, Wydarzenia

W dniach 29-30 maja 2010 roku na rynku Manufaktury odbyła się plenerowa impreza, towarzysząca obchodom 65-lecia Politechniki Łódzkiej.

video z weekendu w Manufakturze. Pobierz: [plik 1] [plik 2]

Na rynku Manufaktury stanęła olbrzymia szkieletowa konstrukcja – tzw. „kubik” ozdobiona graficznym motywem zaprojektowanym specjalnie na tę okazję. Było to miejsce, w którym od sobotniego poranka gromadziły się tłumy Łodzian.
Bardzo szybko teren wokół „kubika” został zapełniony konstrukcjami układanymi z politekturowych elementów. Było ich aż 10 tysięcy, a przy tworzeniu przestrzennych budowli doskonale bawili się dorośli i dzieci. Ci bardziej wytrwali nagradzani byli żółtymi kaskami, a wszyscy dostawali specjalne jubileuszowe naklejki i tak oznaczeni trafiali do naszej politechnicznej rodziny.
Specjalną zabawę zaplanowano dla dzieci, które z klocków lego budowały swój wymarzony dom. Można było również spróbować wymienić koła samochodu szybciej niż studenci Wydziału Mechanicznego.
Zadania konstrukcyjne przewidziano także podczas oficjalnego otwarcia. W konkursie na budowlę z klocków zmierzyły się władze uczelni, przedstawiciele władz miasta i sponsorów oraz studenci.
Na wolnostojących tekturowych słupach można było namalować graffiti, lub wyrazić swoje uczucia do Politechniki. Powstawały wyłącznie pozytywne obrazki i hasła.
Dobra zabawa i twórcze szaleństwo wzmogły się wieczorem. Pokazy efektownych doświadczeń przygotowanych specjalnie na tę imprezę przez naszych studentów z kół naukowych przyciągnęły tłumy widzów. Było wybuchowo, intrygująco, kolorowo, muzycznie i tanecznie.
Pomysłodawcami, projektantami imprezy oraz jej głównymi organizatorami była grupa studentów kierunku Architektura i Urbanistyka: Zuzanna Adamska, Rafał Jóźwiak, Michał Kempiński, Adam Sajda, która pracowała pod opieką dr. Macieja Szczepańczyka i przy wsparciu działu promocji.
To był bardzo udany weekend!


Komentowanie wyłączone.